Jak zařídit předsíň prakticky a útulně

Jak zařídit předsíň prakticky a útulně

Předsíň je velmi specifický prostor, který je především účelový, a proto by měl být zařízen prakticky. Nabízí ale také možnost, kde (zejména v malých bytech) uskladnit nepoužívané věci, proto bychom měli myslet i na její funkčnost. Ne vždy se nám však zadaří uspořádat předsíň tak, aby plnila jak praktickou funkci, tak byla útulná a působivá. Pojďme se proto podívat, jak na zařízení předsíně, která nadchne vás i hosty.

Tipy na vybavení pracovny v obýváku či v ložnici

Tipy na vybavení pracovny v obýváku či v ložnici

Domácí kancelář se stává stále běžnější součástí moderního domova. Ať už pracujete na home office na plný úvazek, nebo jen občas, dobře vybavený pracovní kout může zvýšit vaši produktivitu a pohodlí. V tomto článku se zaměříme na to, jak efektivně zařídit pracovnu v obýváku nebo ložnici, kde je často omezený prostor.

Jak oddělit kuchyň od obýváku

Jak oddělit kuchyň od obýváku

Propojení kuchyně a obývacího pokoje v jeden vzdušný prostor se stalo trendem posledních let. A stejně jako vše ostatní s sebou nese své výhody i nevýhody. Aby tato místnost nepůsobila jednotvárně, a zároveň plnila praktickou funkci po všech směrech, je třeba myslet na dokonalé oddělení prostoru pro vaření a stravování a pro chvíle odpočinku či setkání s rodinou. Zohlednit je třeba každý detail. Pojďme se proto podívat, jak oddělit kuchyň od obýváku funkčně, stylově a tak, abyste se zde cítili skutečně dobře.

Jak správně prát ručníky, osušky a utěrky

Jak správně prát ručníky, osušky a utěrky

Zachumlat se po koupeli do voňavého měkkého ručníku je příjemné každému z nás. Po pár vypráních se však mnohdy stane, že jsou ručníky a osušky tvrdé, nepříjemné a pokožku spíše dráždí, než by ji příjemně hladily. Jestliže také řešíte tento problém, máme pro vás praktického průvodce, ve kterém vám poradíme, jak prát ručníky, aby byly měkké a zároveň hygienické. A neopomeneme ani jejich blízké příbuzné – kuchyňské utěrky. Prozradíme vám, že postup praní, sušení i žehlení je u nich odlišný, stejně jako frekvence praní i teplota vody.

Jak správně prát ložní povlečení

Jak správně prát ložní povlečení

Oblečení i spodní prádlo měníme den co den, někteří dokonce vícekrát. Co se však povlečení týká, necháme ho klidně i měsíc či dva nepřevlečené a vůbec se nad tím nepozastavujeme. Problémem však je, že po takto dlouhé době je povlečení nejen propocené, ale je v něm i spousta bakterií a roztočů, jež mohou ovlivnit naše zdraví. Jak často prát povlečení, na kolik stupňů, na jaké otáčky a jak jej správně usušit? Nejen na to odpoví následující řádky.