Jak kombinovat barvy v kuchyni

Jak kombinovat barvy v kuchyni

Ať už plánujete novou kuchyni, nebo přestavbu té stávající, určitě si kromě výběru vhodné kuchyňské linky a spotřebičů kladete otázku, jaké barvy do kuchyně vybrat, aby byly trendy, a zároveň vytvořily dobrou atmosféru. Důkladné promyšlení vhodných barevných kombinací v kuchyni je více než žádoucí, jelikož pod jejich vlivem budete žít i mnoho let. Zohlednit je proto třeba jak samotnou psychologii barev v interiéru, tak například také pravidlo 60–30–10.

Tipy na vybavení pracovny v obýváku či v ložnici

Tipy na vybavení pracovny v obýváku či v ložnici

Domácí kancelář se stává stále běžnější součástí moderního domova. Ať už pracujete na home office na plný úvazek, nebo jen občas, dobře vybavený pracovní kout může zvýšit vaši produktivitu a pohodlí. V tomto článku se zaměříme na to, jak efektivně zařídit pracovnu v obýváku nebo ložnici, kde je často omezený prostor.

Jak správně prát záclony a závěsy

Jak správně prát záclony a závěsy

Praní záclon a závěsů představuje pro mnohé noční můru. Využijte proto našich tipů, a naučte se, jak se perou záclony a závěsy, jak často, na kolik stupňů, i jak je správně usušit. Po přečtení tohoto článku už si s jejich údržbou hravě poradíte.

Jak oddělit kuchyň od obýváku

Jak oddělit kuchyň od obýváku

Propojení kuchyně a obývacího pokoje v jeden vzdušný prostor se stalo trendem posledních let. A stejně jako vše ostatní s sebou nese své výhody i nevýhody. Aby tato místnost nepůsobila jednotvárně, a zároveň plnila praktickou funkci po všech směrech, je třeba myslet na dokonalé oddělení prostoru pro vaření a stravování a pro chvíle odpočinku či setkání s rodinou. Zohlednit je třeba každý detail. Pojďme se proto podívat, jak oddělit kuchyň od obýváku funkčně, stylově a tak, abyste se zde cítili skutečně dobře.

Jak zařídit a zútulnit ložnici

Jak zařídit a zútulnit ložnici

Ložnice zdaleka není jen prostorem pro spaní. Hodně lidí má svou postel také jako místo pro relaxaci a někdy i studium nebo práci. Většina z nás tak tráví v ložnici alespoň 8 hodin denně, a proto dává smysl si na jejím zařizování dát záležet. 

Jak správně prostřít stůl pro každou příležitost

Jak správně prostřít stůl pro každou příležitost

Říká se, že jíme i očima. Kromě působivě naservírovaného pokrmu je proto třeba, abychom jedli také u vhodně prostřeného stolu. V každodenním spěchu asi nikdo z nás nemá čas na honosné zdobení jídelní tabule, přesto však není na škodu určitá pravidla dodržet. 

Jak správně prát ručníky, osušky a utěrky

Jak správně prát ručníky, osušky a utěrky

Zachumlat se po koupeli do voňavého měkkého ručníku je příjemné každému z nás. Po pár vypráních se však mnohdy stane, že jsou ručníky a osušky tvrdé, nepříjemné a pokožku spíše dráždí, než by ji příjemně hladily. Jestliže také řešíte tento problém, máme pro vás praktického průvodce, ve kterém vám poradíme, jak prát ručníky, aby byly měkké a zároveň hygienické. A neopomeneme ani jejich blízké příbuzné – kuchyňské utěrky. Prozradíme vám, že postup praní, sušení i žehlení je u nich odlišný, stejně jako frekvence praní i teplota vody.

Jak správně prát ložní povlečení

Jak správně prát ložní povlečení

Oblečení i spodní prádlo měníme den co den, někteří dokonce vícekrát. Co se však povlečení týká, necháme ho klidně i měsíc či dva nepřevlečené a vůbec se nad tím nepozastavujeme. Problémem však je, že po takto dlouhé době je povlečení nejen propocené, ale je v něm i spousta bakterií a roztočů, jež mohou ovlivnit naše zdraví. Jak často prát povlečení, na kolik stupňů, na jaké otáčky a jak jej správně usušit? Nejen na to odpoví následující řádky.

Jak vybrat závěsy na okna

Jak vybrat závěsy na okna

Soukromí, dekorace, zatemnění, odhlučnění i tepelná izolace – interiérové závěsy na okna mají velké množství funkcí. V našich tipech, jak vybrat závěs na okna, najdete popis druhů závěsů a vysvětlení jejich upevnění. Dekorační závěsy se například od těch zatemňovacích liší nejen vzorem, ale hlavně materiálem a hmotností. Závěs také nemusí jen nudně splývat. Výběr vhodné řasící stuhy Vám usnadní jeho instalaci a aranžmá. Pro unikátní rozměry či atypické uchycení nabízíme šití závěsů na míru. Nenajdete-li vhodný rozměr, nebo požadovaný typ uchycení, neváhejte nás kontaktovat.

Velký průvodce druhy látek a textilními materiály

Velký průvodce druhy látek a textilními materiály

Protože máme opravdu širokou nabídku látek v metráži a výrobků z nich, připravili jsme pro Vás přehledný a opravdu obsáhlý průvodce textilními materiály a látkami. Nabízíme přes 1400 vzorů metráží v šířkách od 140 cm až do 320 cm ve složení plně přírodních materiálů jako je len či bavlna, v kombinaci polyester bavlna i plně syntetické dekorační látky. Zajímavé jsou i funkční potahové látky nebo ubrusové látky s voděodolnou teflonovou úpravou. Zdravotní nezávadnost u vybraných látek vhodných pro výrobu povlečení, ubrusů a dekoračních polštářků potvrzuje certifikát Oeko-Tex 100.

Jak zvolit správné rozměry povlečení

Jak zvolit správné rozměry povlečení

Vybíráte nové ložní povlečení, nebo ke stávajícímu chcete doplnit nové polštáře? Ať hledáte povlečení na jednolůžko či dvoulůžko, dětské povlečení nebo atypické povlečení na míru, připravili jsme pro Vás několik rad, které Vás bezpečně provedou úskalími výběru povlečení přikrývky i polštáře. V naší nabídce najdete jak standardní rozměry pro jednolůžkové povlečení 140×200 cm či jeho prodlouženou variantu 140×220 cm, tak i dvoulůžkové francouzské povlečení až do rozměru 240×220 cm. Součástí sady je povlak na standardní polštář 70×90 cm. Dle přání umíme ušít téměř jakýkoliv rozměr povlaku i samotný polštář od 30×30 cm až po nadstandardní velikosti na míru.