Jak správně prát ložní povlečení

Jak správně prát ložní povlečení

Oblečení i spodní prádlo měníme den co den, někteří dokonce vícekrát. Co se však povlečení týká, necháme ho klidně i měsíc či dva nepřevlečené a vůbec se nad tím nepozastavujeme. Problémem však je, že po takto dlouhé době je povlečení nejen propocené, ale je v něm i spousta bakterií a roztočů, jež mohou ovlivnit naše zdraví. Jak často prát povlečení, na kolik stupňů, na jaké otáčky a jak jej správně usušit? Nejen na to odpoví následující řádky.

Jak vybrat závěsy na okna

Jak vybrat závěsy na okna

Soukromí, dekorace, zatemnění, odhlučnění i tepelná izolace – interiérové závěsy na okna mají velké množství funkcí. V našich tipech, jak vybrat závěs na okna, najdete popis druhů závěsů a vysvětlení jejich upevnění. Dekorační závěsy se například od těch zatemňovacích liší nejen vzorem, ale hlavně materiálem a hmotností. Závěs také nemusí jen nudně splývat. Výběr vhodné řasící stuhy Vám usnadní jeho instalaci a aranžmá. Pro unikátní rozměry či atypické uchycení nabízíme šití závěsů na míru. Nenajdete-li vhodný rozměr, nebo požadovaný typ uchycení, neváhejte nás kontaktovat.

Velký průvodce druhy látek a textilními materiály

Velký průvodce druhy látek a textilními materiály

Protože máme opravdu širokou nabídku látek v metráži a výrobků z nich, připravili jsme pro Vás přehledný a opravdu obsáhlý průvodce textilními materiály a látkami. Nabízíme přes 1400 vzorů metráží v šířkách od 140 cm až do 320 cm ve složení plně přírodních materiálů jako je len či bavlna, v kombinaci polyester bavlna i plně syntetické dekorační látky. Zajímavé jsou i funkční potahové látky nebo ubrusové látky s voděodolnou teflonovou úpravou. Zdravotní nezávadnost u vybraných látek vhodných pro výrobu povlečení, ubrusů a dekoračních polštářků potvrzuje certifikát Oeko-Tex 100.

Jak zvolit správné rozměry povlečení

Jak zvolit správné rozměry povlečení

Vybíráte nové ložní povlečení, nebo ke stávajícímu chcete doplnit nové polštáře? Ať hledáte povlečení na jednolůžko či dvoulůžko, dětské povlečení nebo atypické povlečení na míru, připravili jsme pro Vás několik rad, které Vás bezpečně provedou úskalími výběru povlečení přikrývky i polštáře. V naší nabídce najdete jak standardní rozměry pro jednolůžkové povlečení 140×200 cm či jeho prodlouženou variantu 140×220 cm, tak i dvoulůžkové francouzské povlečení až do rozměru 240×220 cm. Součástí sady je povlak na standardní polštář 70×90 cm. Dle přání umíme ušít téměř jakýkoliv rozměr povlaku i samotný polštář od 30×30 cm až po nadstandardní velikosti na míru.